4 Nisan 2014
Sayi: KB 2014/14

Yerel seçim sonuçları
Yerel seçimler üzerine bazı gözlemler
Çözüme giden yol sandıklardan değil,
sınıf savaşımından geçer!
Parlamenter hayaller değil, meşru militan mücadele
Yerel seçimler ve
ortalığa saçılan pislikler! - H. Yağmur
Hangisi suç?
Devrimci seçim çalışmasından 1 Mayıs’a... - S.Soysal
1 Mayıs yasağı için
bahane bulundu!
Ankara’da
1 Mayıs hazırlıkları!
BDSP’lilere saldırı protesto edildi
Direniş, özgürlük, 1 Mayıs...
Kızıldere’nin yolundan gidenler kızıl bayrağı yükseltiyor!
Yasa yürürlükte işçiler kapı önünde
Luna işçilerine
dayanışma çağrısı
Greif direnişi ve güncel görevler
“Bir kez daha ihanete uğradık, ama son sözü biz söyleyeceğiz!”
Eren Korkmaz: Çamurlu sularda yüzen
bir ihbarcı ve işbirlikçi
Bürokrasi içinde yolunu şaşıranlar
şimdi de dükkancılığa soyundu!
Greif’te efendiler ve hainler!
Greif ile dayanışma büyüyor!
Greif direniş günlüğü
Kadın işçiler
“Mücadeleye devam” dedi!
Greif direnişi Köln’deki Greif işçilerine taşındı
Yalanlara sığınanların
savaş tezgahı
“Bu resmi siz mi yaptınız?” - Z. Eylül
“Bir resmi yalan daha açığa çıktı!”
Bu sayının PDF formatını download etmek için tıklayın

 

Greif'te efendiler ve hainler

 

Greif işçileri sosyal medyadaki hesaplarından, direnişi kırmak için elbirliğiyle çalışan efendilerle işbirlikçi hainlerin listesini yayınladı.

Listede yer alan isimlerin bu süreçte yaptıklarını da teşhir eden işçiler, ihanetin ve işbirliğinin hesabını soracaklarını duyurdular.

Direnişi kırmak için elbirliği yapan patron ve işbirlikçilerinin listesi şöyle:

1. Rıdvan Budak (DİSK/Tekstil Sendikası Genel Başkanı)

DİSK genel başkanlığı ve milletvekilliği yaptı. Bütün patronlarla arası iyidir. İşçi eylemlerinde görmek zordur. Patronların kokteyllerini hayatta kaçırmaz. Bu gerçeği basit bir Google taraması ile bile görebiliriz. Greif yönetimi ile birlikte direnişi kırmak için her türlü kirli oyunu sergiliyor. 40 yıllık bir ihanet deneyimine sahip. Bütün pislikleri ortada olmasına rağmen DİSK yönetimi dahi hiç kimse karşısında en ufak bir eleştiri dahi yapamıyor. Kapalı kapılar arkasında, dedikodu masalarında “aman kimse duymasın” diyerek bu zatın ihanet şeceresini ve işçi sınıfına karşı işlediği suçları anlatıyorlar. Bunların “saltanatına” son verilmesinin gerekliliği üzerine ansiklopedi hazırlayacak kadar laf söylüyorlar. Bu lafları sarf edenlerin hepsi Rıdvan Budak’ın karşısında süt dökmüş kediye dönüyorlar.

2. Kazım Doğan (Şube Başkanı)
40 yıllık ihanet deneyimine sahip olanlardan biri. İsmini duyan tekstil işçilerinin küfür ve beddualarının haddi hesabı yok. Rıdvan Budak’ın kirvesi. Suratına tükürsen “yarabbi şükür” diyen cinsten. Greif işçileri ile patronun temasını kurmak için canla başla çalışanlardan. Derdi yıllardır tadamadığı genel başkanlık koltuğuna oturmak. İyi anıldığı tek bir işçi direnişi, eylemi yoktur. Rıdvan Budak’la birlikte İstanbul’daki birçok fabrikadaki işçileri satarak sendikanın yetkisini düşürmüştür. Greif ihanetçileri ile ilk elden temas kuran kişi.

3. Eren Korkmaz (Örgütlenme Dairesi Müdürü ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı)
Lafta devrimci pratikte tam bir patron uşağıdır. Rıdvan Budak’ın Greif direnişi ile ilgili yayınladığı ihanetin belgesi olan açıklamaların yazarlarından biridir. DİSK Tekstil’deki görev nöbetimizin akşamında çeşitli sendika çevrelerine polis ağzından çıkmışçasına mesaj yazmaktan çekinmemiştir. Mesajda Greif işçilerini “hapçı”, “hapishaneden kaçmışlar”, “gözü dönmüş caniler” vb. göstermeyi marifet bilmiştir. Kendisi Rıdvan Budak’ın fino köpeği gibidir. Satış maceraları sadece Greif’le sınırlı değildir.

4. Ergün İşeri (DİSK/Tekstil Genel Başkan Danışmanı)
Rıdvan Budak’ın danışmanı olarak görev yapıyor. Muhtemelen bütün ihanet senaryolarının hazırlanmasında fikir babalığı yapıyor. Sendikada utanmadan işçi arkadaşlarımıza istifa etmelerini söylüyor. Direnişimizi kamuoyunda itibarsızlaştırmak için canla başla çalışıyor. Sol bir hareketin mensubu olduğunu bildiğimiz bu zat, direnişi kırmak için harcadığı cabanın onda birini direnişin kazanması için harcasa çok önemli bir katkı sunmuş olacaktı. Ruhunu Rıdvan Budak’a, dolayısıyla patronlara satmışlardan biri. Bizden önce, bağlı bulunduğu çevrenin bu zattan ihanetin hesabını sorması gerekir.

5. Osman (Hain)
Direnişin başından beri gerici tutumlar sergiliyor. Direnişin 3. haftası bir grup işçiyi kandırarak direnişi kırmaya çalıştı. Bu girişimi boşa düşürüldü. Herkesin önünde özeleştiri verdi, özür diledi. Anlaşılan o ki, bu gerici çabalarını sonlandırmamış. Kazım Doğan, Rıdvan Budak ve Greif yöneticileri ile gizli görüşmeler yaparak şube yöneticiliği teklifi ve bir miktar da para karşılığında, ihanetini derinleştirmiştir. Sendika ile taşeron işçilerin olduğu gibi kalması ve 5 öncü işçinin atılması konusunda pazarlık yapmıştır. Bu görüşmelerin ve pazarlığın başından sonuna kadar işin içindedir. Kandırdıkları işçi arkadaşlarımıza karakolda ifade verdirterek örneğini Greif yönetimine fakslatmışlardır. Halen daha içerdeki işçi arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışarak direniş kırıcı faaliyetlerini sürdürüyor. Her ihanetin bir bedelinin olduğunu hatırlatmak isteriz.

6. Fikri (Hain)
İhanetin başını çekenlerdendir. Sürecin başından beri sergilenen gerici kırıcı faaliyetlerde Osman’la birlikte patronun uşaklığını yaptı. Sendika yöneticileri ve Greif yönetimiyle yaptıkları gizli görüşme açığa çıktığında kıvırmak için çocuğunu bile attığı yalana karıştırmaktan çekinmemiştir. Direniş başlamadan yapılan toplantılarda ve direnişin farklı aşamalarında yapılan toplantılarda direnişi sonuna kadar götürmek için bütün arkadaşlarımıza namus sözü verdirtenlerdendir. Fakat ihanetin başını çekmiştir. Gerisini size bırakıyoruz.

7. Sevinç Yener
DİSK/Tekstil yöneticilerini ve ihanetçi işçileri satın alan Greif’in yöneticilerinden biridir. Tahir denen yöneticiyle birlikte satılmışlara fiyat biçme işinin başını çekiyor.

8. Atilla Bostan
Greif yöneticisidir. Hain işçilerle temas kurmak ve direnişi kırmak için yoğun bir çaba sarf edenlerden biridir. Greif yönetiminin attığı mesajlarda bu zatların numarasını vererek direnişi bırakanların ulaşmasını istediği yöneticilerden biridir.

9. İskender Önder
Greif yöneticisidir. İhanetçi işçilerle temas kurmak ve direnişi kırmak için yoğun bir çaba sarf edenlerden biridir. Greif yönetiminin attığı mesajlarda bu zatların numarasını vererek direnişi bırakanların ulaşmasını istediği yöneticilerden biridir.

10. Afşin Doğan
Greif yöneticisidir. İhanetçi işçilerle temas kurmak ve direnişi kırmak için yoğun çaba sarf edenlerden biridir. Greif yönetiminin attığı mesajlarda bu zatların numarasını vererek direnişi bırakanların ulaşmasını istediği yöneticilerden biridir.

 
§